Ideální Vánoce aneb to tričko si nesundám!

16. prosince 2015 v 21:26 | Helga |  Humoresky
I letos byla snaha o ideální Vánoce, jo, ještě mě to trochu baví, tak proč ne. Kupuju s dětmi vánoční stromek, děti běhají v ohradě se stromky, zvolávají "hurá, jsem v lese, sláva jsem v lese", uvědomuju si, že bychom měli v nejbližší době vyrazit do lesa, evidentně už si nepamatují, jak to tam vypadá.

Říkám dětem, že musím do bankomatu, že si stromek zatím jen zamluvím. Kvítek jde oznámit pánovi od stromků, že "maminka nemá peníze" , pán se na mě soucitně podívá a jde obsloužit jiného zákazníka. Zora mezitím zkoumá smůlu na bundě a na rukou, snaží se ji nenápadně otřít o Kvítka.

Dokonce jsem kvůli Vánocům začala žehlit i častěji než 1x za měsíc,abych toho na svátky neměla hromadu. Manžel se na mě z gauče zálibně dívá a škemrá abych sundala při tom žehlení tričko. "V televizi nic nedávají, ať mám na co koukat", říká a smutně kouká. Samozřejmě nic nesundavám, protože bych umrzla. Prý "ne, neumrzneš, ta žehlička hřeje dost, ne?" Mlčím a žehlím. Utírá slinu a vrací se k tv reklamám.
Přichází Zora že se jí ještě nechce spát (uf, teď už si to tričko neprosadí) a z předchozích rozhovorů nasazuje těžký kalibr, jak se prý narodila. Odsekáváme, že jsme jí koupili v obchodě a mazej spát. Ne ne, já vím, jak jsem se narodila, maminka mě vyčůrala. Přemýšlím, jestli je už čas jí oznámit, jak to tam dole funguje, ale polykám vysvětlování a posílám jí do postele.

Peču ještě večer cukroví, zase škemrá ať si sundám tričko. Odmítám, přece nezmrznu, a že ta trouba to tam sice vyhřála, ale ne dost. Utírá slinu a odchází zklamaně k tv reklamám. Linecké už je tmavě hnědé, ale maskuju to a tvrdím, že je kakaové. Zítra si ho nese Kvítek do školky, ráno mu ještě musím zopakovat, že je to kakaové cukroví, přece ty spáleniny nevyhodím. Prostě ideální Vánoce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dívka. Dívka. | Web | 16. prosince 2015 v 22:12 | Reagovat

Tvůj článek mě pobavil. Nejvíce část s tím jak vznikají děti :D Přeji ti, ať se ti další vánoční dny trochu zklidní a další cukroví se už určitě povede :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama